Finanční analýza společnosti Rossmann, s.r.o

Autor(ka) práce: Žihlová, Tereza
Vedoucí práce: Staňková, Anna
Oponenti práce: Kumpf, Petr
Tato bakalářská práce je zaměřena na finanční analýzu společnosti ROSSMANN, spol. s r.o. v letech 2011-2015 a zhodnocení jejího finančního zdraví. Práce je rozdělena na dvě části, teoretickou a praktickou. V teoretické části jsou obecně vymezeny cíle, zdroje a uživatelé finanční analýzy, dále metody finanční analýzy s popisem jednotlivých ukazatelů použitých následně v části praktické. Praktická část obsahuje kromě výpočtů a vyhodnocení celkové finanční situace v podniku také základní údaje o společnosti a její historii.
Klíčová slova: poměrové ukazatele; vertikální analýza; horizontální analýza; Finanční analýza
Název práce: Financial analysis of the company ROSSMANN, spol. s r.o
Autor(ka) práce: Žihlová, Tereza
Vedoucí práce: Staňková, Anna
Oponenti práce: Kumpf, Petr
This bachelor thesis is focused on the financial analysis of ROSSMANN, spol. s r.o. in years 2011-2015 and the assessment of its financial health. The thesis is divided into two parts, theoretical and practical. In the theoretical part there are generally defined objectives, sources and users of financial analysis, methods of financial analysis with description of individual indicators used in the practical part. The practical part contains, in addition to the calculations and evaluation of the overall financial situation in the company, basic data about the company and its history.
Klíčová slova: horizontal analysis; Financial analysis; financial ratios; vertical analysis

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 31. 1. 2017