Název práce: Vývoj a financování státního dluhu České republiky ve srovnání s ostatními zeměmi Visegrádské čtyřky
Autor(ka) práce: Hánová, Lucie
Vedoucí práce: Blahová, Naďa
Oponenti práce: Pour, Jiří
Práce se zabývá vývojem a strukturou státního dluhu v České republice. Popisuje proces jeho řízení i z pohledu institucionálního uspořádání a finančních instrumentů a srovnává jej s přístupy ke státnímu dluhu na Slovensku, Polsku a v Maďarsku. Nejdříve jsou odděleně analyzovány situace v jednotlivých zemích, přičemž největší část je věnována České republice, a až následně je provedena komparace zjištěných poznatků o českém dluhu s ostatními zeměmi Visegrádské čtyřky.
Klíčová slova: deficit veřejného rozpočtu; veřejný rozpočet; státní dluh
Název práce: Development and financing of the Czech Government Debt in comparison with other countries of the Visegrad Group
Autor(ka) práce: Hánová, Lucie
Vedoucí práce: Blahová, Naďa
Oponenti práce: Pour, Jiří
This thesis deals with the development and structure of Czech Government Debt in comparison with other countries of Visegrad group. In the first part, there is a description of debt management, the institutional arrangement and financial instruments. In the second part, there is a comparison with Government Debts of Slovakia, Poland and Hungary.
Klíčová slova: State Government Debt; Government Bonds; Public Budget

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra měnové teorie a politiky