Návrh a implementace vícerozměrného systému měření a řízení výkonnosti

Název práce: Návrh a implementace vícerozměrného systému měření a řízení výkonnosti
Autor(ka) práce: Piechaczek, Petr
Vedoucí práce: Menšík, Michal
Oponenti práce: Král, Bohumil
Diplomová práce se zabývá návrhem vícerozměrného systému měření a řízení výkonnosti. Cílem práce je navrhnout vícerozměrný systém měření a řízení výkonnosti pro podnik poskytující služby v oblasti náboru nových zaměstnanců. Systém měření výkonnosti vychází z koncepce Balanced Scorecard. Práce je rozdělena do dvou částí. První část je teoretickým východiskem pro návrh vícerozměrného systému měření a řízení výkonnosti, druhá část práce se zabývá již samotným návrhem tohoto systému pro konkrétní podnik, kterým je společnost PŘEDVÝBĚR.CZ s.r.o. Nejprve je podnik představen z hlediska základních informací, poskytované služby, organizační struktury, cílových tržních segmentů a konkurence. V návaznosti na tyto informace je provedena SWOT analýza podniku, na jejímž základě je stanovena jeho strategie. Poté je vytvořena strategická mapa, která zachycuje klíčové příčinné vazby v podniku. Po sestavení strategické mapy je navržen samotný systém měření a řízení výkonnosti ve čtyřech perspektivách Balanced Scorecard.
Klíčová slova: Balanced Scorecard; měření a řízení výkonnosti; SWOT analýza; Balanced Scorecard
Název práce: Design of multidimensional performance measurement system
Autor(ka) práce: Piechaczek, Petr
Vedoucí práce: Menšík, Michal
Oponenti práce: Král, Bohumil
The thesis deals with the design of multidimensional performance measurement system. The aim of the thesis is to propose a multidimensional performance measurement system for the company providing services in recruiting new employees. The performance measurement system is based on the Balanced Scorecard. The thesis is divided into two parts. The first one is about theoretical basis for design the multidimensional performance measurement system, the second one deals with the proposal of this system for the company PŘEDVÝBĚR.CZ s.r.o. Firstly, the enterprise is introduced from the point of view of basic information, provided services, organizational structure, target market segments, and competitors. Following this information, a SWOT analysis of the company is made. This is the basis for the company´s strategy. Then, a strategy map is created. It captures the key causal relationships in the company. After the strategy map, a performance measurement system is designed into four perspectives of the Balanced Scorecard.
Klíčová slova: SWOT analysis; Strategy Map; Balanced Scorecard; Performance Measurement

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra manažerského účetnictví