Srovnání daňových systémů České republiky a Švédského království

Autor(ka) práce: Krudenc, Antonín
Vedoucí práce: Morávková, Jana
Oponenti práce: Kubátová, Květa
Tato bakalářská práce se zabývá českým a švédským daňovým systémem. Cílem práce je porovnat a analyzovat tyto odlišné daňové systémy, zjistit a srovnat daňové zatížení poplatníka spotřebními daněmi a porovnat názory poplatníků na výši daní a složitost daňového systému. Práce je rozdělena do tří kapitol. První kapitola se zabývá daňovým systémem v ČR. Druhá kapitola pojednává o švédském daňovém systému. A poslední třetí kapitola srovnává tyto daňové systémy. Srovnání je především z pohledu daňového zatížení poplatníka spotřebními daněmi a názorů poplatníků na daňový systém.
Klíčová slova: daně; srovnání daňových systémů; Švédsko; Česká republika; spotřební daně; daňový systém; daňové zatížení
Název práce: Comparison of tax systems of the Czech Republic and The Kingdom of Sweden
Autor(ka) práce: Krudenc, Antonín
Vedoucí práce: Morávková, Jana
Oponenti práce: Kubátová, Květa
This bachelor thesis deals with Czech and Sweden tax systems. The aim of the thesis is to compare and analyze these different tax systems, to identify and compare tax burden on excise duty and to compare taxpayers views on tax rates and the complexity of the tax system. The thesis is divided into three chapters. The first chapter deals with the tax system in the Czech Republic. The second chapter deals with the Swedish tax system. And the last third chapter compares these tax systems. The comparison is mainly from the point of view of the taxpayer's tax burden on excise duties and the views of taxpayers on tax system.
Klíčová slova: excise duty; tax burden; comparison of tax system; tax system; Sweden; Czech republic; taxes

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Zdanění a daňová politika
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví