Finanční analýza firmy AGROSTROJ Pelhřimov, a. s

Autor(ka) práce: Slavík, Vojtěch
Vedoucí práce: Staňková, Anna
Oponenti práce: Neškudla, Michal
Cílem této bakalářské práce je provedení finanční analýzy podniku AGROSTROJ Pelhřimov, a. s. za období 2011 až 2015 z veřejně dostupných informací. Práce obsahuje tři části. První část pojednává o zdrojích informací, uživatelích analýzy a metodologii. V druhé části práce je představena společnost jako taková. Poslední praktická část se zaměřuje na aplikace metod finanční analýzy na zkoumaném podniku. V rámci praktické analytické části je za pomocí kalkulací poměrových ukazatelů, bankrotních a bonitních modelů, horizontální a vertikální analýzy ohodnoceno finanční zdraví analyzovaného podniku.
Klíčová slova: Finanční analýza; poměrové ukazatele; AGROSTROJ Pelhřimov, a. s.; bankrotní a bonitní modely ; horizontální a vertikální analýza
Název práce: Financial analysis of company AGROSTROJ Pelhřimov, a. s
Autor(ka) práce: Slavík, Vojtěch
Vedoucí práce: Staňková, Anna
Oponenti práce: Neškudla, Michal
This thesis objective is to analyse a financial health of company AGROSTROJ Pelhřimov, a. s. in the period 2011 to 2015 from public available information. The thesis is divided into three parts. The first part presents sources of information, users of analysis and methodology. The second of the thesis introduces the company itself. The Last part focus on applied methods of financial analysis using company data. Within the last analytical part, the financial health of analysed company has been assessed via calculations of financial ratios, bankruptcy and creditworthy models horizontal and vertical analysis.
Klíčová slova: bankruptcy and creditworthy models; Financial analysis; financial ratios; horizontal and vertical analysis; AGROSTROJ Pelhřimov, a. s.

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 18. 1. 2017