Název práce: Vnitřní účetní předpisy vybrané účetní jednotky v konkrétních podmínkách příspěvkové organizace XY
Autor(ka) práce: Boumová, Martina
Vedoucí práce: Poutník, Lukáš
Oponenti práce: Svoboda, Michal
Tato bakalářská práce se zabývá vnitřními účetními předpisy u nejčastějších účetních jednotek veřejného sektoru v ČR, příspěvkových organizací. Práce nejprve přibližuje hospodaření a legislativní úpravu účetnictví příspěvkových organizací zřizovaných územními samosprávnými celky, dále se pak věnuje vnitřním účetním předpisům, především jejich významu a obsahu. Poslední kapitola je zaměřena na analýzu vnitřních účetních předpisů v konkrétních podmínkách příspěvkové organizace Domov Na Zámku Lysá nad Labem, jejímž zřizovatelem je Středočeský kraj.
Klíčová slova: příspěvková organizace; vnitřní účetní předpisy; účetnictví
Název práce: Internal Accounting Guidelines in Specific Conditions of Semi-budgetary Organization XY
Autor(ka) práce: Boumová, Martina
Vedoucí práce: Poutník, Lukáš
Oponenti práce: Svoboda, Michal
This bachelor thesis deals with internal accounting guidelines in the most common accounting entities of public sector in the Czech Republic, semi-budgetary organizations. First the thesis describes economy and legislative regulation of accounting of semi-budgetary organizations founded by regional self-governing units, then it deals with internal accounting guidelines, especially their importance and content. Last chapter is focused on an analysis of internal accounting guidelines in specific conditions of semi-budgetary organization Domov Na Zámku Lysá nad Labem, founded by Central Bohemia Region.
Klíčová slova: accounting; semi-budgetary organization; internal accounting guidelines

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 23. 1. 2017