Současná úroveň finančního vzdělávání na středních školách v České republice

Název práce: Současná úroveň finančního vzdělávání na středních školách v České republice
Autor(ka) práce: Blažková, Diana
Vedoucí práce: Krpálková Krelová, Katarína
Oponenti práce: Krpálek, Pavel
Cílem této práce je analyzovat současnou úroveň finančního vzdělávání na středních školách v České republice. Teoretická část této práce je zaměřena na poznatky z oblasti finančního vzdělávání, finanční gramotnosti a Standardů finanční gramotnosti. Zároveň jsou zde popsány výsledky mezinárodního šetření PISA 2012 pro oblast finanční gramotnosti. Podstatou empirické části je výzkumný projekt. Hlavním cílem tohoto výzkumu je zjistit, zda a do jaké míry, střední školy zapracovávají Standard finanční gramotnosti do svých Školních vzdělávacích programů. Na základě zjištěných výsledků šetření jsou v závěru práce uvedeny návrhy a doporučení pro pedagogickou praxi.
Klíčová slova: finanční gramotnost; finanční vzdělávání; Standard finanční gramotnosti
Název práce: The Current Level of Financial Education at Secondary Schools in the Czech Republic
Autor(ka) práce: Blažková, Diana
Vedoucí práce: Krpálková Krelová, Katarína
Oponenti práce: Krpálek, Pavel
The aim of this thesis is to analyze the current level of financial education at secondary schools in the Czech Republic. The theoretical part of this thesis is focused on knowledge of financial education, financial literacy and Standard of the Financial Literacy. At the same time, the results of the international PISA 2012 survey are described here. The essence of the empirical part is a research project. The main objective of this research is to determine whether and how deeply secondary schools incorporate Standard of the Financial Literacy into their School Education Programs. On the basis of this survey, the conclusions as well as suggestions and recommendations for pedagogical practice are presented.
Klíčová slova: financial literacy; financial education; Standard of the Financial Literacy

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Učitelství ekonomických předmětů pro střední školy
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra didaktiky ekonomických předmětů