Finanční analýza společnosti Hanácká kyselka s.r.o

Název práce: Finanční analýza společnosti Hanácká kyselka s.r.o
Autor(ka) práce: Shapikhanova, Dauriya
Vedoucí práce: Holečková, Jaroslava
Oponenti práce: Staňková, Anna
Cílem bakalářské práce je zpracování finanční analýzy společnosti Hanácká kyselka s.r.o., která patří do nejvýznamnějších výrobců minerálních vod v České republice. Tato práce je rozdělená do dvou části: metodické a praktické. Předmětem metodické části je vysvětlit význam finanční analýzy a popsat její základní metody. Dále pozornost je věnována především praktické části, ve které se provádí horizontální a vertikální analýza, analýza poměrových ukazatelů a predikce finanční tísně společnosti za období 1.1.2012 do 31.12.2015. V závěru je v rámci zjištěných hodnot provedeno celkové hodnocení finanční a majetkové situaci podniku.
Klíčová slova: finanční analýza,; Hanácká kyselka s.r.o.,; horizontální a vertikální analýza,; konkurenční srovnaní,; bonitní a bankrotní modely,; poměrové ukazatele.
Název práce: The financial analysis of the company Hanácká kyselka s.r.o
Autor(ka) práce: Shapikhanova, Dauriya
Vedoucí práce: Holečková, Jaroslava
Oponenti práce: Staňková, Anna
The aim of this bachelor thesis is to analyse the company Hanácká kyselka s.r.o., which belongs to the most important producers of mineral waters in the Czech Republic. This work is divided into two parts: methodical and practical. The subject of the methodical part is to explain the importance of financial analysis and describe its basic methods. Further attention is paid to the practical part, that describes the horizontal and vertical analysis, the analysis of the ratios and the forecast of the financial distress of the company for the period 1.1.2012 to 31.12.2015. At the end, an overall evaluation of the financial and property situation of the company is made within the established values.
Klíčová slova: financial analysis,; Hanácká kyselka s.r.o.,; competitive comparison,; creditworthy and bankruptcy prediction methods,; horizontal and vertical analysis,; financial rations.

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 2. 3. 2017