Pojištění majetku obyvatelstva na Ukrajině ve srovnání s ČR

Autor(ka) práce: Babyčová, Olga
Vedoucí práce: Ducháčková, Eva
Oponenti práce: Daňhel, Jaroslav
Cílem dané práce je analýza pojištění majetku na ukrajinském pojistném trhu a jeho porovnání s majetkovými produkty nabízenými pojistiteli na území České republiky. Práce je rozdělena do čtyř základních částí. Nejprve charakterizuje ekonomickou a politickou situaci na Ukrajině, následně do představeného prostředí zasazuje pojistný trh, a to především majetkové pojistné produkty. V druhé části se práce věnuje analýze dvou zvolených pojistitelů působících na ukrajinském trhu a analýze jimi nabízených majetkových produktů. V závěru se práce zabývá porovnáním ekonomických ukazatelů, pojistného trhu a trhu pojištění majetku obyvatel v ČR a na Ukrajině. Hlavním přínosem práce je poskytnutí komplexních informaci o pojistném trhu na Ukrajině s důrazem na pojištění majetku.
Klíčová slova: pojištění odpovědnosti; pojistná rizika; pojistný trh; pojistné; pojištění majetku; pojistitel; ukrajinský pojistný trh; majetkové pojistné produkty
Název práce: Property insurance of residents of Ukraine in comparison to the Czech republic
Autor(ka) práce: Babyčová, Olga
Vedoucí práce: Ducháčková, Eva
Oponenti práce: Daňhel, Jaroslav
The aim of the thesis is to analyse property insurance in the Ukrainian insurance market and to compare it with the property products offered by the insurer in the territory of the Czech republic. The thesis is divided into four basic parts. Firstly, it characterizes the economic and political situation in Ukraine, and then the insurance market and, above all, property insurance products. In the second part, the thesis deals with the analysis of two selected insurers operating in the Ukrainian market and the products offered by them. In the end, the thesis deals with the comparison of economic indicators, the insurance market and the property insurance market in the Czech Republic and Ukraine. The main purpose of the work is the provision of comprehensive information about the insurance market in Ukraine with an emphasis on property insurance.
Klíčová slova: insurer; insurance market; liability insurance; insurance risks; Ukrainian insurance market; insurance; property insurance ; property insurance products

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví