Aplikace rozvozní úlohy pro geocaching

Název práce: Aplikace rozvozní úlohy pro geocaching
Autor(ka) práce: Frolík, Tomáš
Vedoucí práce: Skočdopolová, Veronika
Oponenti práce: Sekničková, Jana
Geocaching je celosvětová hra, která využívá Globální polohovací systém (GPS). Většina hráčů se snaží při hledání kešek vytvořit takovou trasu, aby byla co nejkratší. Cílem této bakalářské práce je navrhnout takový model, aby dokázal vytvořit nejkratší trasu mezi jednotlivými kešemi za určitých omezujících podmínek v rámci pěti nezávislých okruhů. V první části práce jsou představeny základní teoretické poznatky nutné k porozumění praktické části. Druhá část je věnována základním termínům geocachingu. Dále je pak v rámci druhé kapitoly představen základní model rozvozní úlohy, jeho jednotlivé pro-měnné, rovnice a vyhodnocení. Ve výsledku takový model ale není zcela správný a je nutné jej rozšířit o třetí index, který nastaví podmínky pro jednotlivé vytvořené okruhy zvlášť.
Klíčová slova: rozvozní úloha; geocaching; úloha obchodního cestujícího; MPL for Windows
Název práce: Application of Vehicle Routing Problem in Geocaching
Autor(ka) práce: Frolík, Tomáš
Vedoucí práce: Skočdopolová, Veronika
Oponenti práce: Sekničková, Jana
Geocaching is a worldwide game that uses Global Positioning System (GPS). Most play-ers try to create a route to search for caches to make it as short as possible. The aim of the bachelor thesis is to design a model to be able to create the shortest route between individual caches under certain restrictive conditions within five independent circuits. The first part of the thesis presents the basic theoretical knowledge necessary for un-derstanding practical part. The second part is devoted to the basic terms of geocaching. Furthermore in the second chapter, the basic model, its individual variables, equations and evaluation are presented within the Vehicle Routing Problem. As a result, the mod-el is not entirely correct and needs to be expanded by a third index, which sets the conditions for each created circuit separately.
Klíčová slova: vehicle routing problem; travelling salesman problem; geocaching; MPL for Windows

Studijní program / obor: Kvantitativní metody v ekonomice/Matematické metody v ekonomii
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra ekonometrie