Název práce: Analýza výběru daně z nemovitých věcí ve vybraných municipalitách Zlínského kraje
Autor(ka) práce: Chobotová, Kateřina
Vedoucí práce: Láchová, Lenka
Oponenti práce: Kouba, Tomáš
Bakalářská práce analyzuje vývoj výběru daně z nemovitých věcí ve čtyřech vybraných municipalitách Zlínského kraje. Pozornost je věnována zejména analýze výměru daně z nemovitých věcí v členění dle druhu pozemku, stavby či jednotky. Teoretická část je zaměřena na současnou legislativu daně z nemovitých věcí, na legislativní změny v průběhu analyzovaných let a také na příjmy obcí, zejména ty daňové. V praktické části jsou jednotlivě rozebrány výměry daně z nemovitých věcí ve čtyřech obcích podle jednotlivých skupin nemovitostí. V poslední části je porovnán rozdíl mezi výměrem daně a skutečným inkasem daně z nemovitých věcí.
Klíčová slova: výměr daně; příjmy obcí; daň z nemovitých věcí; inkaso daně
Název práce: The analysis of real estate tax in selected municipalities of the region Zlín
Autor(ka) práce: Chobotová, Kateřina
Vedoucí práce: Láchová, Lenka
Oponenti práce: Kouba, Tomáš
The bachelor thesis analyzes the development real estate tax in four selected municipalities of the region Zlín. Attention is paid to the analysis of creating the immovable property tax, divided by type of land, building or unit. The theoretical part is focused on current legislation of real estate taxes, changes in legislativ during analyzed years, and also municipal revenues, especially tax revenues. In the practical part the immovable property taxes for four municipality are analyzed individualy by individual types of property. The last part compares the difference between the tax assessment and the real collection of immovable property tax.
Klíčová slova: collection of real estate tax; tax assessment; municipal revenues; real estate tax

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Zdanění a daňová politika
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví