Investiční analýza akcie Delta Air Lines

Autor(ka) práce: Beneš, Ondřej
Vedoucí práce: Veselá, Jitka
Oponenti práce: Fučík, Vojtěch
Bakalářská práce se zabývá fundamentální a technickou analýzou akciového titulu letecké společnosti Delta Air Lines. V první kapitole se pokouším ohodnotit vliv globálních faktorů, zkoumám tedy nejdříve americký akciový trh. V druhé kapitole se zaměřím na sektorovou analýzu, kde prozkoumám faktory, které ovlivňují letecké odvětví. Třetí kapitola se věnuje firemní analýze a určením vnitřní hodnoty akciového titulu. Čtvrtá kapitola popisuje technickou analýzu a její metody predikování vývoje kurzu.
Klíčová slova: fundamentální analýza; technická analýza; investování; akcie; Delta Air Lines
Název práce: Investment analysis of Delta Air Lines stock
Autor(ka) práce: Beneš, Ondřej
Vedoucí práce: Veselá, Jitka
Oponenti práce: Fučík, Vojtěch
This bachelor thesis focuses on a valuation of Delta Air Lines stock using both fundamental and technical analysis. Firstly, I will assess the impact of global factors, therefore I will focus on the American stock market. In the next chapter I will look at sector analysis, where I will concentrate on the airline industry. The third chapter belongs to company analysis, where I will evaluate the exact stock and assign the right price to it. The fourth and final chapter describes technical analysis and its procedures that help predict the future movement of the stock price.
Klíčová slova: fundamental analysis; Delta Air Lines; technical analysis; investing; stocks

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví