Návrh systému odměňování zaměstnanců ve vybrané firmě

Název práce: Návrh systému odměňování zaměstnanců ve vybrané firmě
Autor(ka) práce: Kabourková, Lucie
Vedoucí práce: Wagner, Jaroslav
Oponenti práce: Petera, Petr
Diplomová práce se zabývá návrhem systému odměn ve vybrané společnosti, který bude využit ke zvýšení motivace zaměstnanců a následně i výkonnosti. V teoretické rovině představuje základní multidisciplinární literární rešerši z oborů měření výkonnosti, řízení lidských zdrojů, psychologie a pozitivní ekonomie. V praktické části nejprve popisuje vybraný podnik, seznamuje čtenáře s konkrétními vybranými odděleními a náplní práce zaměstnanců a následně navrhuje a diskutuje komplexní systém odměn. Systém odměn je navrhnut na základě nastudované literatury a rozhovorů se zaměstnanci na úrovni jednotlivých oddělení. Analyzuje možnosti rozdělení platového ohodnocení na variabilní a fixní část, zabývá se vázaností variabilní části na konkrétní měřítka, nastiňuje problematiku bonusů, ale i jiných nefinančních motivů vedoucích k vyšší motivaci zaměstnanců, například možnosti povýšení nebo teambuildingové aktivity.
Klíčová slova: Systém odměn; Výkonnost; Motivace
Název práce: Proposed reward system of employees in selected company
Autor(ka) práce: Kabourková, Lucie
Vedoucí práce: Wagner, Jaroslav
Oponenti práce: Petera, Petr
This thesis deals with proposed system of rewards in a specific company that will be used to increase employee motivation and subsequently their economical productivity. Multidisciplinary literary research from fields of productivity measurement, direction of human resources, psychology and positive economy, represents the theoretical level of this Thesis. Practical part then describes selected company, it introduces reader to specific department and explains jobs of employees, and later it proposes and discusses complex reward system. This particular system is designed based on literature and interviews with employees of individual departments. The Thesis analysis possibilities of salary division into fixed and variable parts, it deals with connection of variable parts to specific scales, outlines issues with bonuses as well as other non-financial motivations, such as teambuildings and promotions, that increase employee motivation.
Klíčová slova: Motivation; Performance; Reward system

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví