CCCTB jeho vývoj a aplikace

Název práce: CCCTB jeho vývoj a aplikace
Autor(ka) práce: Mišička, Kamil
Vedoucí práce: Finardi, Savina
Oponenti práce: Tecl, Jan
Diplomová práce je zaměřena na koncept CCCTB, jeho historický vývoj a aplikaci alokačního vzorce pro rozdělení společného konsolidovaného korporátního základu daně. Prvně je věnována pozornost koordinaci a harmonizaci v rámci Evropské unie. Následně se již práce zaobírá samotným návrhem. V prvé řadě tím z roku 2011, jsou popisovány způsoby stanovení základu daně, jeho konsolidace a jeho rozdělení mezi členy skupiny. Ustanovení z roku 2011 jsou porovnávána s dvěma novými návrhy z roku 2016, návrh směrnice CCTB a CCCTB. Podrobněji jsou popsány podstatné odlišnosti. V poslední kapitole práce je poté proveden propočet rozdělení konsolidovaného základu v podmínkách vybrané společnosti.
Klíčová slova: korporátní zdanění; harmonizace; CCCTB; CCTB; daňová konsolidace
Název práce: CCCTB its development and application
Autor(ka) práce: Mišička, Kamil
Vedoucí práce: Finardi, Savina
Oponenti práce: Tecl, Jan
The diploma thesis focuses on the concept of CCCTB, its historical development and the application of the allocation formula for the division of the common consolidated corporate tax base. At the beginning is the attention paid to coordination and harmonization within the European Union. Subsequently, the work is concerned with the proposal itself. It describes proposal from 2011 and its methods for determining the tax base, its consolidation and its distribution among the members of the group. The 2011 proposal is compared with two new proposals from 2016 - the CCTB and the CCCTB. More detailed descriptions of significant differences are described. The last chapter of the thesis then calculates the distribution of the consolidated base in the conditions of the selected company.
Klíčová slova: corporate taxation; harmonization; CCCTB; CCTB; tax consolidation

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Zdanění a daňová politika
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví