Specifika dotací v hospodaření neziskové organizace

Název práce: Specifika dotací v hospodaření neziskové organizace
Autor(ka) práce: Pavlousková, Lenka
Vedoucí práce: Zouhar, Tomáš
Oponenti práce: Poutník, Lukáš
Bakalářská práce se zabývá problematikou dotací přijímaných neziskovými organizacemi. Teoretická část je zaměřena na vymezení neziskového sektoru, na možnosti jeho financování a na problematiku dotací v České republice, konkrétně například na jejich poskytovatele, typy, podmínky a účtování. V praktické části je představena konkrétní nezisková organizace, rozebráno její financování se zaměřením na dotace a podmínky s nimi spojené.
Klíčová slova: Nestátní neziskové organizace; Dotace; Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy; Česká tábornická unie; Financování NNO
Název práce: The specifics of subsidies in the management of a non-profit organization
Autor(ka) práce: Pavlousková, Lenka
Vedoucí práce: Zouhar, Tomáš
Oponenti práce: Poutník, Lukáš
The bachelor thesis deals with the issue of subsidies received by non-profit organizations. The theoretical part focuses on defining the non-profit sector, its financing possibilities and the issue of subsidies in the Czech Republic, namely its providers, types, conditions and accounting. The practical part introduces a specific non-profit organization, its funding is analyzed, focusing on subsidies and the conditions associated with them.
Klíčová slova: Non-profit organization; The financing of the non-profit organization; Grants; Česká tábornická unie; Ministry of education, youth and sports

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 2. 10. 2016