Analýza bankovních poplatků a alternativ jejich krytí

Název práce: Analýza bankovních poplatků a alternativ jejich krytí
Autor(ka) práce: Dušková, Markéta
Vedoucí práce: Bártová, Hana
Oponenti práce: Jablonský, Petr
Bakalářská práce se zabývá analýzou bankovních poplatků spojených s běžným účtem. Cílem práce je pomocí aplikace dvou modelových klientů na vybrané účty najít nejvýhodnější běžný účet pro studenty. Dalším cílem je analyzovat možnosti krytí nákladů vzniklých s využíváním běžného účtu, a to pomocí finančních odměn poskytovaných v rámci běžného účtu některými bankami a dále pomocí jiných bankovních produktů. Dílčím cílem práce je ověřit hypotézu, zda malé nízkonákladové banky nabízejí běžný účet spojený s nižšími bankovními poplatky než velké banky.
Klíčová slova: Spořicí účet; Nízkonákladové banky; Student; Bankovní poplatky; Běžný účet
Název práce: Analysis of bank charges and their financing alternatives
Autor(ka) práce: Dušková, Markéta
Vedoucí práce: Bártová, Hana
Oponenti práce: Jablonský, Petr
This bachelor thesis deals with the analysis of bank charges associated with the current account. The aim of the thesis is to find the best current account for students by using two model clients for selected accounts. Another objective is to analyze the possibilities of covering the costs incurred with the use of a current account by means of financial rewards provided by some banks in the current account and by other bank products. The partial objective of the thesis is to verify the hypothesis whether small low-cost banks offer a current account associated with lower bank charges than large banks.
Klíčová slova: Current account; Savings account; Student; Bank charges; Low-cost banks

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví