Nelegální činnost v bankovní sféře

Název práce: Nelegálna činnosť v bankovnej sfére
Jazyk práce: Slovensky
Bakalárska práca sa venuje problematike nelegálnej činnosti v bankovom sektore, konkrétne vybranému problému legalizácie výnosov z trestnej činnosti. Prvá časť sa venuje teoretickému vymedzeniu trestného činu a súčastnej situácie bankového odvetvia. Ďalej sa práca zameriava na medzinárodné pramene právnej úpravy a rôzne formy aplikácie rizikovo orientovaného prístupu v judikatúrach a praxi jednotlivých vybraných zemí.
Klíčová slova: rizikovo orientovaný prístup; legislatíva; pranie špinavých peňazí
Název práce: Nelegální činnost v bankovní sféře
Jazyk práce: Slovensky
Bakalářská práce se věnuje problematice nelegální činnosti v bankovním sektoru, konkrétně vybranému problému legalizace výnosů z trestné činnosti. První část se věnuje teoretickému vymezení trestného činu a současné situaci bankovního odvětví. Dále se práce zaměřuje na mezinárodní prameny právní úpravy a různé formy aplikace rizikově orientovaného přístupu v judikaturách a praxi jednotlivých vybraných zemí.
Klíčová slova: Praní špinavých peněz ; Rizikově orientovaný přístup ; Legislativa
Název práce: Illegal activities in banking sector
Jazyk práce: Slovensky
Bachelor´s thesis is devoted to the problem of illegal activity in the banking sector, specifically to the chosen issue of money laundering. First part is dedicated to the theoretical assignation of the phenomenon of money laundering and the actual situation and trends in banking. The following parts are focused on fundaments of international law and different forms of appliacation of risk-based approach in combating money laundering troughout the individual chosen coutntries.
Klíčová slova: risk-based approach; legislation; money laundering

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví