Finanční analýza společnosti ZOOT, a.s

Autor(ka) práce: Obhlídalová, Kristýna
Vedoucí práce: Holečková, Jaroslava
Oponenti práce: Turza, Vladimír
Předmětem této bakalářské práce je finanční analýza společnosti ZOOT, a.s. za roky 2013-2015. Jejím cílem je zhodnotit finanční situaci podniku společně se srovnáním s konkurenční společností Freshlabels, s.r.o. Tato práce je rozdělena do dvou hlavních částí. V první - metodické části je popsán předmět a účel finanční analýzy, zdroje informací pro finanční analýzu a techniky a metodické nástroje finanční analýzy. V druhé části - praktické je analyzovaná společnost představena a následně jsou aplikované metodické nástroje finanční analýzy na sledovanou společnost a na její data. V závěru práce jsou shrnuty výsledky jednotlivých částí finanční analýzy.
Klíčová slova: finanční analýza; poměrové ukazatele; rozdílové ukazatele; horizontální a vertikální analýza; bonitní a bankrotní modely
Název práce: Financial analysis of ZOOT, a.s
Autor(ka) práce: Obhlídalová, Kristýna
Vedoucí práce: Holečková, Jaroslava
Oponenti práce: Turza, Vladimír
The object of this bachelor thesis is financial analysis of the company ZOOT, a.s. for the period between 2013 and 2015. Its goal is to evaluate financial situation of the company and compare it with the competitive company Freshlabels, s.r.o. This thesis is divided into two main parts. In the first - methodical part are the object and purpose of the financial analysis, the source of information for financial analysis and methodical instruments of financial analysis described. In the second part - practical is the analysed company introduced, and then the methodical instruments are applied on analysed company and its data. In the conclusion of the thesis are results of individual parts of financial analysis summarized.
Klíčová slova: bankruptcy models and credit scoring models; differential and financial ratios; financial analysis; horizontal and vertical analysis

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 28. 2. 2017