Analýza logistických procesů ve firmě Makro

Název práce: Analýza logistických procesů ve firmě Makro
Autor(ka) práce: Rathouský, Lukáš
Vedoucí práce: Mervart, Michal
Oponenti práce: Kratinová, Alžběta
Tématem bakalářské práce je logistické procesy ve vybraném podniku. Logistika je významným prvkem v dnešní době. Její prvky výrazně ovlivňují podniky. V případě efektivní aplikace logistických procesů můžou tyto prvky výrazně ovlivňovat pružnost a výkonnost podniku, a také se stát jeho konkurenční výhodou. Hlavní část práce se zabývá oblastí řízení zásob. Obsahuje metodu ABC, pojistnou zásobu důležitých položek, outsourcing a počty dodavatelů. Cílem práce je charakterizovat dva vybrané sklady a v nich zanalyzovat klíčové položky a postarat se o ně.
Klíčová slova: dodavatel; analýza ABC; outsourcing; pojistná zásoba
Název práce: Analysis of the logistic process in the chosen company
Autor(ka) práce: Rathouský, Lukáš
Vedoucí práce: Mervart, Michal
Oponenti práce: Kratinová, Alžběta
The bachelor thesis deals with logistic process in the chosen company. Logistics is an important element nowadays.Logistic elements have a significant impact on businesses. In the case of efficient application of logistics processes, these elements can greatly influence the company's flexibility and performance and become a competitive advantage. The main part of this thesis deals with inventory management.It includes an ABC method, a critical supply of important items, outsourcing, and a number of suppliers. The aim of the thesis is to characterize two selected warehouses and to analyze key items in them and to take care of them.
Klíčová slova: outsourcing; ABC analysis; supplier

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra logistiky