Finanční analýza společnosti Dermacol, a. s

Název práce: Finanční analýza společnosti Dermacol, a. s
Autor(ka) práce: Belugina, Elena
Vedoucí práce: Staňková, Anna
Oponenti práce: Marek, Petr
Bakalářská práce se zabývá finanční analýzou společnosti Dermacol a. s. v letech 2011-2015. Jejím cílem je zjistit finanční zdraví a posoudit celkovou finanční situaci vybrané společnosti. Hlavním zdrojem čerpání informací jsou především veřejně dostupné účetní závěrky a výroční zprávy. Celá práce je rozdělená do dvou kapitol. Metodická část se zaměřuje na definování vybraných metod, modelů a finančních ukazatelů, které jsou poté v praktické části aplikované na vybranou společnost. Jedná se o horizontální a vertikální analýzu finančních výkazů, interpretaci vypočtených ukazatelů a predikci finanční tísně podniku pomocí bankrotních a bonitních modelů.
Klíčová slova: horizontální analýza; finanční analýza; Dermacol a. s.; bankrotní a bonitní modely; poměrové ukazatele; vertikální analýza
Název práce: Financial analysis of the company Dermacol a. s
Autor(ka) práce: Belugina, Elena
Vedoucí práce: Staňková, Anna
Oponenti práce: Marek, Petr
Bachelor thesis deals with financial analysis of the company Dermacol a. s. for years 2011 until 2015. The aim of the thesis is to determine financial health and evaluate financial situation of the chosen company. The main sources of information are primarily published financial statements and annual reports. Whole thesis is divided into two parts. Methodical part focuses on defining selected methods, models and financial indicators, which are later applied to the selected company. It involves horizontal and vertical analysis of the financial statements, interpretation of calculated indicators and prediction of financial stringency with the help of creditworthy and bankruptcy models.
Klíčová slova: Dermacol a. s.; bankruptcy and creditworthy models; ratio indicators; financial analysis; vertical analysis; horizontal analysis

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku