Název práce: Účtování dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku dle ruských účetních standardů
Autor(ka) práce: Fedorenko, Daria
Vedoucí práce: Purina, Marina
Oponenti práce: Hora, Michal
Cílem mé práce je představení systému účtování dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku podle ruských účetních standardů. Praktická část bakalářské práce je zaměřena na analýzu stanovené hypotézy která zní následovně Předpokládám, že podíl dlouhodobého majetku je v energetické společnosti významně vyšší než je podíl v maloobchodní společnosti. Kapitola číslo 3 rozebírá tuto hypotézu. analýza je provedena na základě finančních výkazů A. S. Gazprom a A. S. Magnit za poslední tři roky (2013-2015). Metody které byly k vypracování bakalářské práce použity jsou analýza srovnání propočty. Bylo prokázáno že poměr dlouhodobých aktiv je v energetickém podniku značně vyšší než v maloobchodním podniku.
Klíčová slova: účtování dlouhodobého majetku; dlouhodobý majetek; ruské účetní standardy
Název práce: Accounting depreciation of fixed and intagible assets by Russian Accounting Standards
Autor(ka) práce: Fedorenko, Daria
Vedoucí práce: Purina, Marina
Oponenti práce: Hora, Michal
The aim of my work is to introduce the system of accounting for long-term tangible and intangible assets under Russian accounting standards. The practical part of the bachelor thesis is focused on the analysis of the given hypothesis: "I assume that the percentage of long-term assets in the energy company is significantly higher than the percentage in the retail company." Chapter 3 analyses this hypothesis, the analysis is based on the financial statements of J.S.C. Gazprom and J.S.C. Magnit for the last three years (2013-2015) . The methods used for the bachelor thesis are analysis, comparison, calculations. The final result shows that the ratio of long-term assets is significantly higher in the energy business than in the retail business.
Klíčová slova: accounting of intangible assets; accounting of fixed assets; Russian Accounting Standards

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 22. 2. 2017