Analýza úvěrů obyvatelstvu v České republice

Název práce: Analýza úvěrů obyvatelstvu v České republice
Autor(ka) práce: Šlapáková, Zuzana
Vedoucí práce: Dvořák, Petr
Oponenti práce: Diviš, Martin
Tato diplomová práce se zabývá vývojem trhu se spotřebitelskými úvěry v České republice. Práce je rozdělena do dvou částí. První část se věnuje charakteristice spotřebitelského úvěru, jeho ukotvení v českém právním řádu, jeho druhům, subjektům na trhu se spotřebitelskými úvěry a úvěrovému procesu. Druhá část analyzuje statistická data, zobrazuje vývoj na trhu se spotřebitelskými úvěry a vývoj zadluženosti českých domácností. Závěr práce obsahuje odhad možného budoucího vývoje této části trhu.
Klíčová slova: Česká republika; vývoj úvěrů; zákon o spotřebitelském úvěru; spotřebitelský úvěr
Název práce: Analysis of consumer credit in the Czech Republic
Autor(ka) práce: Šlapáková, Zuzana
Vedoucí práce: Dvořák, Petr
Oponenti práce: Diviš, Martin
This diploma thesis deals with the development of the consumer credit market in the Czech Republic. The thesis is divided into two parts. The first part is dedicated to characteristics of consumer credit, its anchoring in the Czech legislation, its types, subjects in the consumer credit market and the credit approval process. The second part analyses the statistical data, shows the development of the consumer credit market and the development of the indebtedness of Czech households. The end of thesis contains an estimate of probable future development of this part of market.
Klíčová slova: development of credit; Consumer Credit Act; consumer credit; Czech Republic

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví