Srovnání pražského a vídeňského letiště

Název práce: Srovnání pražského a vídeňského letiště
Autor(ka) práce: Melichar, Lukáš
Vedoucí práce: Mervart, Michal
Oponenti práce: Marek, Tomáš
Bakalářská práce se věnuje letecké dopravě. Teoretická část se zaměřuje na přiblížení letecké historie a celkového vývoje tohoto druhu dopravy. Dále jsou zde zmíněny mezinárodní organizace, které působí v letectví. Navazuje zmínka o vlivu na zdraví nebo životní prostředí a jejich řešení. Nedílnou součástí, kterou se zabývám ve své bakalářské práci, je celková bezpečnost. Nakonec jsou v této části okrajově zmíněny i ostatní dopravní obory. Jedná se o silniční a železniční dopravu. Praktická část je zaměřena na porovnání letiště Václava Havla v Praze a letiště Vienna International Airport. Zde se zabývám historií a celkovým seznámením s rozlohou a počtem odbavených cestujících za jednotlivé roky od roku 1999. Dále porovnávám jednotlivé služby, které letiště nabízí, dopravu na letiště a ceny letenek do vybraných destinací. V závěru je uvedeno celkové zhodnocení vybraných parametrů a ukázka toho, které letiště se zdá být jako výhodné z pohledu času a peněz.
Klíčová slova: ceny letenek; Vienna International Airport; Letiště Václava Havla; Letecká doprava
Název práce: Comparison of Prague Airport and Vienna Airport
Autor(ka) práce: Melichar, Lukáš
Vedoucí práce: Mervart, Michal
Oponenti práce: Marek, Tomáš
The Bachelors Thesis deals with air transport. The theoretical part focuses on the aviation history and the overall development of this mode of transport. There are also mentioned international organizations that operate in aviation. It is followed by a reference to the impact on health or the environment and their solutions. Next part, of the Bachelors Thesis, is security. Also other modes of transport are mentioned in this part. Mainly road and rail transport. Practical part is focused on comparison of Vaclav Havel airport in Prague and Vienna International Airport. In this part I deal with the history, general knowledge, size and number of checked-in passengers for individual years since 1999. In addition, I compare the services offered by the airport, airport transfers and prices of tickets to selected destinations. In conclusion, I speak about the overall assessment of selected parameters and an indication of which airport seems to be advantageous in terms of time and money.
Klíčová slova: Vienna International Airport; Vaclav Havel Airport; Air transport; prices of tickets

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra logistiky