Finanční analýza společnosti Banskobystrický pivovar, a. s

Název práce: Finančná analýza spoločnosti Banskobystrický pivovar, a. s
Jazyk práce: Slovensky
Cieľom bakalárskej práce "Finančná analýza podniku" je posúdenie finančného zdravia spoločnosti Banskobystrický pivovar a. s. za obdobie 2009 až 2015. Pre rozbor a následné vyhodnotenie boli použité verejne dostupné dokumenty. Teoretická časť práce obsahuje základné vymedzenie problematiky, ktoré je potrebné pre vykonanie finančnej analýzy. V tejto časti sú taktiež popísané jednotlivé ukazovatele a metódy, s ktorými sa pri finančnej analýze stretávame. V praktickej časti práce, ktorá je zameraná na využitie konkrétnych nástrojov na daný podnik, je vypracovaná horizontálna a vertikálna analýza, počítanie pomerových ukazovateľov a taktiež predikčné metódy ako bonitné a bankrotné modely, ktoré slúžia na predvídanie vývoja podniku do budúcna.
Klíčová slova: finančná analýza; Banskobystrický pivovar, a. s.; pivovarníctvo
Název práce: Finanční analýza společnosti Banskobystrický pivovar, a. s
Jazyk práce: Slovensky
Cílem bakalářské práce "Finanční analýza podniku" je posouzení finančního zdraví společnosti Banskobystrický pivovar a.s. za období 2009 až 2015. Pro rozbor a následné vyhodnocení byly použity veřejně dostupné dokumenty. Teoretická část práce obsahuje základní vymezení problematiky, které je potřebné pro provedení finanční analýzy. V této části jsou také popsány jednotlivé ukazatele a metody se kterými se při finanční analýze setkáváme. V praktické části práce, která je zaměřena na využití konkrétních nástrojů pro daný podnik, je vypracována horizontální a vertikální analýza, počítání poměrových ukazatelů a také predikční metody jako bonitní a bankrotní modely, které slouží k předvídání vývoje podniku do budoucna.
Klíčová slova: finanční analýza; pivovarnictví; Banskobystrický pivovar, a. s.
Název práce: Financial analysis of company Banskobystrický pivovar, a. s
Jazyk práce: Slovensky
The aim of the bachelor thesis "Financial analysis of the company" is a report of the financial health of the company Banskobystrický pivovar a.s. for the period from 2009 to 2015. Mainly publicly available documents were used. The theoretical part of the thesis contains basic theoretical definitions of the issues that are necessary for the financial analysis. In this part, we also describe the individual indicators and methods we encounter in the financial analysis. In the practical part of the bachelor thesis, which focuses on the use of specific financial instruments, there is a horizontal and vertical analysis, the calculation of the proportional indicators as well as the prediction methods such as credit and bankruptcy models that serve to forecast the development of financial health to the future.
Klíčová slova: Banskobystrický pivovar, a. s.; brewing industry; financial analysis

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku