Fundamentální analýza vybrané investiční příležitosti

Název práce: Fundamentální analýza vybrané investiční příležitosti
Autor(ka) práce: Mašek, Pavel
Vedoucí práce: Brada, Jaroslav
Oponenti práce: Kováč, Michal
Cílem práce je učinit rozhodnutí, zda investovat do akcií společnosti E4U, a. s. k 1. 1. 2016. Práce je rozdělená na několik částí, které se dají pomyslně seskupit do třetin. První z nich se zabývá analýzou zkoumané společnosti, od makroekonomického prostředí a jeho vývoje, v němž se subjekt pohybuje, až po vnitřní finanční sílu. Druhá třetina je věnována prognóze budoucnosti závodu, která je vyobrazena v jeho finančním plánu. Poslední část, která je ukázaná ve 3 scénářích pro lepší zobrazení volatility výsledků, se věnuje stanovení možné délky investice a její očekávané výnosnosti.
Klíčová slova: model amortizační hodnoty; generátory hodnoty; finanční plán; finanční analýza; strategická analýza; dividendový diskontní model
Název práce: Fundamental analysis of selected investment opportunity
Autor(ka) práce: Mašek, Pavel
Vedoucí práce: Brada, Jaroslav
Oponenti práce: Kováč, Michal
The aim of the thesis is to decide, whether to invest in the shares of E4U, a. s. as of January 1st, 2016. The work is divided into several parts, which can be grouped in notional terms into thirds. The first one deals with the analysis of the surveyed company, from the macroeconomic environment and its development, in which the subject is working, to the internal financial strength. The second third is devoted to the forecast of the future of the company, which is shown in its financial plan. The last part, which is developed in 3 scenarios to see how the results can change, deals with the determining of the possible length of the investment and its expected return.
Klíčová slova: value drivers; financial analysis; financial plan; amortization value; dividend discount model; strategic analysis

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra měnové teorie a politiky