Faktory ovlivňující postkontraktační chování veřejných zadavatelů

Název práce: Faktory ovlivňující postkontraktační chování veřejných zadavatelů
Autor(ka) práce: Pospíšil, Václav
Vedoucí práce: Pavel, Jan
Oponenti práce: Dufek, Luboš
Ústředním tématem této práce je analýza postkontraktačního chování vybraných zadavatelů veřejných zakázek. Postkontraktačním chováním se poté chápou takové procesy, které navazují na uzavřené kontrakty mezi zadavateli a dodavateli. Tyto procesy však nejsou zcela žádoucí, neboť často mívají negativní vliv na konečné ceny zakázek. Identifikace těch faktorů, které mohou podmiňovat postkontraktační chování, je poté hlavní je náplní této práce. Pro tyto účely je sběr a analýza dat, tedy informací o ukončených veřejných zakázkách, stěžejní.
Klíčová slova: veřejné zakázky; postkontraktační chování; smluvní dodatky; transparentnost
Název práce: Factors affecting the post-contractual behaviour of public contractors
Autor(ka) práce: Pospíšil, Václav
Vedoucí práce: Pavel, Jan
Oponenti práce: Dufek, Luboš
The main theme of this thesis is an analysis of post-contractual behaviour of selected contractors of public procurement. Processes behind the post-contractual behaviour are succeeding already signed contracts, and can often lead to an undesirable change in contracted price. Indetification of these processes, that lead to increased post-contractual behaviour, is the key element of this thesis. For this purpose, the collection and subsequential analysis of the collected data, i.e. data about completed public procurement, is crucial.
Klíčová slova: public procurement; post-contractual behavior; contract amendments; transparency

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví