Srovnání ruské, kazachstánské a běloruské burz

Název práce: Srovnání ruské, kazachstánské a běloruské burz
Autor(ka) práce: Almenova, Ariadna
Vedoucí práce: Veselá, Jitka
Oponenti práce: Kábrt, Tomáš
Tématem této bakalářské práce je srovnání burz postsovětských států Ruska, Kazachstánu a Běloruska. V rámci první kapitoly jsou burzy srovnány z hlediska historie jejich vzniku, organizační struktury a členství na burzách. Další kapitola se zabývá porovnáním následujících obchodních parametrů: způsoby obchodování, tržní segmenty a vypořádání obchodů na jednotlivých burzách. Zbývající část práce je věnovaná analýze zvolených statistických údajů. Jedná se o vývoj objemu obchodů, počet emisí a tržní kapitalizace akcií. Součástí poslední kapitoly je také srovnání indexů a jejich vývoje v čase.
Klíčová slova: počet emisí; tržní kapitalizace; postsovětské státy; srovnání; burzovní trhy; objem obchodů; indexy
Název práce: The comparison of Russian, Kazakhstanian and Belarusian stock exchanges
Autor(ka) práce: Almenova, Ariadna
Vedoucí práce: Veselá, Jitka
Oponenti práce: Kábrt, Tomáš
The topic of the bachelor thesis is the comparison of stock exhanges within the post- Soviet countries: Russia, Kazakhstan and Belarus. In the first part of the work, the stock exchanges are compared in terms of history, organization structure and membership conditions. The following part is focused on comparing such characteristics as trading methods, the market segmentation and trading settlement according to the individual stock exchange. The rest of the research is dedicated to the analysis of the trade volumes, the number of securities issued and the market capitalization. Furthermore, the last chapter discusses the indeces and analyses its development over the time period.
Klíčová slova: market capitalization; trade volume; indeces; comparison; stock exhanges; post-Sovier countries; number of securities issued

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví