Finanční analýza mateřských a dceřiných společnosti ve vybraném odvětví

Název práce: Finanční analýza mateřských a dceřiných společnosti ve vybraném odvětví
Autor(ka) práce: Voluyeva, Anna
Vedoucí práce: Škerlíková, Tatiana
Oponenti práce: Petriashvili, Aleksandre
Tato bakalářská práce se zabývá finanční analýzou mateřských a dceřiných společností dvou celosvětově známých značek ze šperkařského odvětví, a to v období let 2011-2014. Hlavním cílem práce bylo zjistit, která z vybraných mateřských společností má silnější postavení na globálním trhu a která z dceřiných společností dosahuje lepšího postavení na českém trhu. Pro realizaci porovnání společností byla použita finanční analýza jednotlivých společností. V rámci této práce bylo zjištěno, že na globálním trhu se jeví jako zdravější společnost Pandora a na českém trhu rovněž vykazuje lepší výsledky dceřiná společnost Pandora.
Klíčová slova: Šperkařství; dceřiné společnosti; mateřské společnosti; finanční analýza; poměrové ukazatele
Název práce: Financial analysis of parent and subsidiary companies in selected branch
Autor(ka) práce: Voluyeva, Anna
Vedoucí práce: Škerlíková, Tatiana
Oponenti práce: Petriashvili, Aleksandre
This bachelor thesis is concerned with financial analysis of parent and subsidiary companies of two worldwide known brands in jewelry industry during the period of 2011-2014. The main objective was to determine which one of the parent companies has a stronger position on the global market and which one of the subsidiary companies has a better position on the Czech market. For performing the comparison between companies was used the companies' financial analysis. Under this work was found out, that company Pandora is considered as a healthier on the global market, and at the same time subsidiary company Pandora shows better results on the Czech market.
Klíčová slova: financial analysis; subsidiary companies; relative indicators; Jewelry industry; parent companies

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku