Daňové aspekty oprav a úprav dlouhodobého hmotného majetku

Název práce: Daňové aspekty oprav a úprav dlouhodobého hmotného majetku
Autor(ka) práce: Urban, Marek
Vedoucí práce: Vančurová, Alena
Oponenti práce: Finardi, Savina
Diplomová práce se zabývá daňovými aspekty oprav a technického zhodnocení dlouhodobého hmotného majetku, a dále aspekty tvorby rezerv na opravy hmotného majetku. Cílem práce je identifikovat problematická místa právní úpravy ve vztahu k této oblasti a navrhnout jejich řešení. V první části práce je shrnuta současná právní úprava dané oblasti v České republice. Následuje případová studie, vycházející ze skutečné daňové kontroly, na které jsou demonstrovány problematická místa právní úpravy. Závěrem případové studie je porovnání různých variant doměřené daňové povinnosti a jejího příslušenství. V poslední části práce jsou rozebrána problematická místa právní úpravy, vycházející z případové studie, a je navrženo jejich řešení.
Klíčová slova: Technické zhodnocení; Opravy; Rezervy na opravy hmotného majetku
Název práce: Tax aspects of repairs and adjustments of tangible fixed assets
Autor(ka) práce: Urban, Marek
Vedoucí práce: Vančurová, Alena
Oponenti práce: Finardi, Savina
The diploma thesis deals with the tax aspects of repairs and technical evaluation of tangible fixed assets, as well as aspects of creation of reserves for repair of tangible assets. The aim of the thesis is to identify problem areas of legal regulation in relation to this area and to propose their solution. The first part of the thesis summarizes the current legal regulations of the investigated area in the Czech Republic. Summary is followed by a case study based on a real tax audit, which demonstrates problem areas of legal regulation. The conclusion of the case study is the comparison of the different options of the additional tax liability and its accessories. In the last part of the thesis are analyzed problematic places of legal regulation, based on a case study, and their solution is proposed.
Klíčová slova: technical improvements; repairs; reserves for repairs of tangible assets

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Zdanění a daňová politika
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví