Hospodářská politika Ruské federace v letech 2008 - 2015

Název práce: Hospodárska politika Ruskej federácie v rokoch 2008-2015
Jazyk práce: Slovensky
Bakalárska práca sa zaoberá analýzou ekonomickej situácie Ruskej federácie v rokoch 2008-2015 a jej výhľadu do budúcna. Hlavným cieľom práce je sledovanie vývoju makroekonomických dát v období 2008-2015, analyzovanie ich vplyvu na rôzne časti ekonomiky, zistenie dôvodov a príčin ich zmien ako aj ich budúci vývoj. Prvá kapitola sa venuje analýze a posúdeniu makroekonomických ukazovateľov v rokoch 2008-2014. Druhá kapitola sa zameriava na štruktúru hospodárstva Ruska a dôkladne rozoberá dve hlavné komodity, konkrétne ropu a zemný plyn. Tretia kapitola popisuje hlavné ekonomické šoky pôsobiace na ruskú ekonomiku v roku 2014 a ich následný dopad na krajinu. Cieľom poslednej kapitoly je načrtnúť budúci vývoj Ruska a jeho ekonomiky pomocou strednedobých a dlhodobých scenárov.
Klíčová slova: výhľad do budúcna; sankcie; zemný plyn; ropa; ukrajinská kríza; ekonomika Ruska
Název práce: Hospodářská politika Ruské federace v letech 2008 - 2015
Jazyk práce: Slovensky
Bakalářská práce se zaobírá analýzou ekonomické situace Ruské federace v letech 2008-2015 a jejího výhledu do budoucna. Hlavním cílem práce je sledování vývoje makroekonomických dat v období 2008-2015, analyzování jejich vlivu na různé části ekonomiky, zjištění důvodů a příčin jejich změn jako i jejich budoucí vývoj. První kapitola se věnuje analýze a posouzení makroekonomických ukazatelů v letech 2008-2014. Druhá kapitola se zaměřuje na strukturu hospodářství Ruska a důkladně rozebírá dvě hlavní komodity, konkrétně ropu a zemní plyn. Třetí kapitola popisuje hlavní ekonomické šoky působící na ruskou ekonomiku v roku 2014 a jejich následní dopad na krajinu. Cílem poslední kapitoly je načrtnout budoucí vývoj Ruska a jeho ekonomiky pomocí střednědobých a dlouhodobých scénářů.
Klíčová slova: ekonomika Ruska; ropa; výhled do budoucna; zemní plyn; ukrajinská krize; sankce
Název práce: Economic policy of the Russian Federation in 2008-2015
Jazyk práce: Slovensky
The bachelor thesis deals with the analysis of the economic situation of the Russian Federation in 2008-2015 and it´s future outlooks. The man aim of the thesis is to monitor the development of macroeconomic data in the period 2008-2015, to analyze their impact on different parts of the economy, to identify the reasons and causes of their changes as well as their future development. The first chapter deals with the analysis and assessment of macroeconomic indicators in 2008-2014. The second chapter focuses on the structure of the Russian economy and thoroughly breakdown the two major commodities, namely oil and natural gas. The third chapter describes the main economic shocks affecting the Russian economy in 2014 and their subsequent empact on the country. The aim of the last chapter is to outline the future development of Russia and it´s economy through mid-term and long-term scenarios.
Klíčová slova: oil; Russian economy; natural gas; sanctions; Ukraine crisis; future outlook

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra mikroekonomie