Finanční analýza CNM textil a. s

Název práce: Finanční analýza CNM textil a. s
Autor(ka) práce: Tran Cam, Nhung
Vedoucí práce: Červený, Martin
Oponenti práce: Dvořák, Jan
Cílem této práce je provést finanční analýzu společnosti CNM textil a. s. za roky 2011 - 2015. Práce je zaměřena na zhodnocení finančního zdraví a prognózu budoucího vývoje společnosti. V metodické části jsou popsány konkrétní postupy, které byly využity v analytické části. Analytická část je složena z horizontální a vertikální analýzy, výpočtu poměrových ukazatelů a srovnání s konkurencí a bankrotních a bonitních modelů. Na konci práce je sestaven krátkodobý finanční plán pro rok 2016, který obsahuje plánovaný výkaz zisku a ztráty a rozvahu.
Klíčová slova: poměrové ukazatele; prognóza budoucího vývoje; bankrotní a bonitní modely; horizontální a vertikální analýza; finanční analýza; CNM textil
Název práce: Financial analysis of CNM textil a. s
Autor(ka) práce: Tran Cam, Nhung
Vedoucí práce: Červený, Martin
Oponenti práce: Dvořák, Jan
The aim of this bachelor thesis is to conduct a financial analysis of CNM textil a. s. during this period: 2011 - 2015. Another aim of this bachelor thesis is to evaluate financial situation and to forecast future development of this company. The methodical part summarizes procedures that are used in the analytical part. The analytical part consists of horizontal and vertical analysis, calculation of ratio indicators and comparison with direct competitors and testing the financial health with bankruptcy and creditworthy models. In the last part of this bachelor thesis the short term financial plan is made. The short term financial plan includes a planned profit and loss statement and a planned balance sheet.
Klíčová slova: forecast of the future development; horizontal and vertical analysis; bankruptcy and creditworthy models; ratio indicators; financial analysis; CNM textil

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku