Testování úspěšnosti základních svícových formací v technické analýze

Název práce: Testování úspěšnosti základních svícových formací v technické analýze
Autor(ka) práce: Vašíček, Marek
Vedoucí práce: Veselá, Jitka
Oponenti práce: Fičura, Milan
Tato diplomová práce se zabývá testováním úspěšnosti jednotlivých svícových formací technické analýzy. V první části bude uveden teoretický základ technické analýzy a svícových formací. V druhé části budou definovány základní svícové formace a jejich programové vymezení. Pomocí backtestingu na historických datech bude ověřena úspěšnost jednotlivých formací na měnovém páru EURUSD. Ve třetí části budou vyhodnoceny jednotlivé svícové formace a zároveň bude postaven obchodní systém na základě nejúspěšnějších svícových formací. Cílem práce je otestování úspěšnosti svícových formací v technické analýze a prověření, zda obchodní systém postavený na svícových formacích je schopen opakovaně generovat zisky.
Klíčová slova: svícové formace; obchodní strategie; intradenní obchodování; technická analýza
Název práce: The success rate of candlestick patterns in technical analysis
Autor(ka) práce: Vašíček, Marek
Vedoucí práce: Veselá, Jitka
Oponenti práce: Fičura, Milan
This diploma thesis deals with the testing of the success of individual candlestick patterns of technical analysis. In the first part the theoretical basis of technical analysis and candlestick patterns will be presented. The second part will define basic candlestick patterns and their program definition. Backtesting on historical data will verify the success of individual candlestick patterns on EURUSD currency pair. In the third part, a trading system will be built based on the results of the testing of the candlestick patterns. An optimal setting of the trading system will be proposed. The aim of the thesis is to test success rate of candlestick patterns and find out if the candlestick pattern trading system is able to generate profits.
Klíčová slova: intraday trading; candlestick patterns; technical analysis; trading strategies

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví