Srovnání burz v Austrálii a Indii

Autor(ka) práce: Fencl, František
Vedoucí práce: Veselá, Jitka
Oponenti práce: Mazáček, David
Tato bakalářská práce se zabývá srovnáním burz v Austrálii a Indii. V Austrálii se jedná o burzu Australian Securities Exchange a v Indii o burzy Bombay Stock Exchange a National Stock Exchange of India. Práce rozebírá a srovnává burzy z hlediska průběhu běžného obchodování. Důraz je kladen i na posouzení a porovnání velikosti těchto burz dle rozličných faktorů. Důležitou součástí této práce je i identifikace a srovnání příčin, které ovlivňují vývoj těchto burz. K tomuto porovnání práce využívá jejich hlavní burzovní indexy.
Klíčová slova: srovnání; Australian Securities Exchange; burzovní index; indická burza; australská burza; vliv faktorů na vývoj burz; průběh běžného obchodování; National Stock Exchange of India; Bombay Stock Exchange
Název práce: Comparison of stock exchanges in Australia and India
Autor(ka) práce: Fencl, František
Vedoucí práce: Veselá, Jitka
Oponenti práce: Mazáček, David
The bachelor thesis presents a comparison of stock exchanges in Australia and India. More specifically it focuses on the Australian Securities Exchange in Australia and on Indian stock exchanges, the Bombay Stock Exchange and the National Stock Exchange of India. The thesis analyses and compares stock exchanges in terms of the system of trading. Emphasis is also put on the assessment and comparison of the size of these stock exchanges according to various factors. An important part of this thesis is an identification and comparison of effects that influence the development of these stock exchanges. For this comparison, their biggest stock market indices are used.
Klíčová slova: Bombay Stock Exchange; stock market index; Australian Securities Exchange; comparison; system of trading; National Stock Exchange of India; influence of factors on development of stock exchanges

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví