Analýza výnosů ČS, a.s. v rámci Erste Group

Autor(ka) práce: Hanus, Lukáš
Vedoucí práce: Radová, Jarmila
Oponenti práce: Diviš, Martin
Bakalářská práce se zabývá především analýzou vývoje výnosů České spořitelny. Následně je zkoumáno, jestli a případně jak se tento vývoj projevil ve výnosech mateřské společnost Erste Group. V úvodní části jsou definovány základní výnosové kategorie. V rámci těchto kategorií jsou pak analyzovány hlavní faktory, které měly vliv na jejich vývoj v rámci České spořitelny. Následně je vývoj a hlavní faktory ovlivňující tyto skupiny porovnán s vývojem celé finanční skupiny Erste Group. Práce zachycuje vývoj výnosů mezi lety 2012 až 2016.
Klíčová slova: výnosy; poplatky; Česká spořitelna; čistý úrokový výnos; úroková sazba; Erste Group; banka
Název práce: Analysis of Česká spořitelna revenues within Erste Group
Autor(ka) práce: Hanus, Lukáš
Vedoucí práce: Radová, Jarmila
Oponenti práce: Diviš, Martin
The bachelor thesis focuses primarily on the analysis of revenue development of Česká spořitelna. Then it examines whether this revenue development affected the parent company Erste Group. The introductory section defines the main revenue categories. Within these categories the main factors that influenced their development within Česká spořitelna are analyzed. Consequently, the development and main factors affecting these categories are compared with the development of the Erste Group. The thesis captures the development of revenues between 2012 and 2016.
Klíčová slova: Česká spořitelna; interest rate; fees; net interest income; revenues; Erste Group; bank

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví