Zajistná smlouva z pohledu zajistitele

Název práce: Zajistná smlouva z pohledu zajistitele
Autor(ka) práce: Marek, Michal
Vedoucí práce: Ducháčková, Eva
Oponenti práce: Daňhel, Jaroslav
Hlavním cílem bakalářské práce je umožnit čtenářovi snadno využitelný vhled do fundamentálních náležitostí obligatorní zajistné smlouvy. Autor se snaží objasnit obsahovou podstatu jednotlivých položek, na kterých se strany musí dohodnout. Dosažení hlavního cíle je doprovázeno několika dílčími cíli. Primárně nastínit praktický příklad a dále objasnit teorii základních konceptů. Výsledkem je seznámit čtenáře s vybranými odvětvími a poskytnout co nejnázornější pohled na obecné i speciální výluky. V teoretické části jsou využity jednotlivé druhy abstrakce. S převažující složkou generalizující abstrakce doplněnou o abstrakci izolující. Autorův výsledek dává obsáhlé idealizované pozorování výluk využívané v praxi. Zkoumaným jevem jsou esenciální elementy zajištění. V praktické části je využita empirická metoda pozorování. Objektem slouží šablony smlouvy.
Klíčová slova: zajištění; zajistná smlouva; dodatek; článek
Název práce: Reinsurance Treaty from the perspective of Reinsurer
Autor(ka) práce: Marek, Michal
Vedoucí práce: Ducháčková, Eva
Oponenti práce: Daňhel, Jaroslav
Main goal of the bachelor thesis is to provide the reader with easily actionable insights to the fundamental elements of obligatory reinsurance treaty. Author tries to enlight the core of each item, which has to be agreed on. Acomplishment of the main goal is supported with few partial goals. Primarly show all in the most practical way and give basic concepts. The result is to make the reader aware of chosen situations and draw up comprehensive list of exclusions. In teoretical part is used mainly abstraction. Generalizing abstraction in majority acompanied with izolational abstraction. Author's result is giving examples on an idealized observations. Researched field are essential elements of reinsurance.
Klíčová slova: reinsurance; article; exclusion; reinsurance treaty

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví