Technická analýza z pohledu investora

Název práce: Technická analýza z pohľadu investora
Jazyk práce: Slovensky
Cieľom mojej bakalárskej práce je vymedziť základné termíny technickej analýzy, vytvoriť automatické obchodné systémy založené na jednotlivých indikátoroch a analyzovať ich úspešnosť testovaním na historických dátach. Následnou komparáciou ich výnosov s výnosom štátneho dlhopisu a výnosov obchodných systémov medzi sebou určiť ich ziskovosť a zhodnotiť ich použitie pri obchodovaní menového páru. Tento cieľ chcem dosiahnuť pomocou vysvetlenia základných pojmov a metód technickej analýzy v teoretickej časti. V praktickej časti vytvorím automatické obchodné systémy na obchodnej platforme založené na opísaných indikátoroch. Obchodné systémy aplikujem na ročné historické dáta a z dosiahnutých výsledkov vytvorím odporúčanie pre použitie systémov pri obchodovaní. Hlavným prínosom tejto práce je overenie výnosnosti automatických obchodných systémov a zhodnotenie, či sú vhodné pre obchodovanie v reálnom čase.
Klíčová slova: technické indikátory; obchodný systém; technická analýza
Název práce: Technická analýza z pohledu investora
Jazyk práce: Slovensky
Cílem mé práce je vymezit základní termíny technické analýzy, vytvořit automatické obchodní systémy založené na jednotlivých indikátorech a analyzovat jejich úspěšnost testováním na historických datech. Následnou komparací jejich výnosů s výnosem státního dluhopisu a výnosů obchodních systémů mezi sebou určit jejich ziskovost a zhodnotit jejich použití při obchodování měnového páru. Tento cíl chci dosáhnout pomocí vysvětlení základních pojmů a metod technické analýzy v teoretické části. V praktické části vytvořím automatické obchodní systémy na obchodní platformě založené na popsaných ukazatelích. Obchodní systémy aplikuji na roční historická data a z dosažených výsledků vytvořím doporučení pro použití systémů při obchodování. Hlavním přínosem této práce je ověření výnosnosti automatických obchodních systémů a zhodnocení, zda jsou vhodné pro obchodování v reálném čase.
Klíčová slova: technické indikátory; obchodní systém; technická analýza
Název práce: Technical analysis from investor's point of view
Jazyk práce: Slovensky
The aim of my bachelor's thesis is to define the basic terms of technical analysis, to create automated trading systems based on particular indicators and to analyze their profitability by testing on historical data. The subsequent comparison of systems' yields with government bond yield and systems' yields individually will determine their profitability and evaluate their use in trading the currency pair. I want to achieve this goal by explaining the basic concepts and methods of technical analysis in the theoretical part. In the practical part, automated trading systems will be set up on a trading platform and applied them to annual historical data. At last, I will make recommendations for the use of trading systems according to results. The main benefit of this work is to verify the profitability of automated trading systems and to assess whether they are suitable for real-time trading.
Klíčová slova: technical analysis; technical indicators; trading system

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Bankovnictví a pojišťovnictví
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra měnové teorie a politiky