Finanční analýza společnosti MAXBIKE s.r.o

Autor(ka) práce: Dolinovska, Olena
Vedoucí práce: Jiránek, Petr
Oponenti práce: Heršálek, Petr
Cílem předložené bakalářské práce je analyzovat finanční situaci podniku MAXBIKE s.r.o. Analýza je provedená z úhlu pohledu externího uživatele pomocí veřejně dostupných účetních informací v letech 2011 až 2015 podle aktuální metodiky. Práce je rozdělená na část metodickou, kde jsou popsány teoretické zásady prováděné analýzy a praktickou, kde jsou tyto zásady a metody použité. Důraz je kladen nejen na výpočet samotných ukazatelů, ale i výslednou interpretaci a porovnaní obdržených hodnot s výsledkem konkurenčního podniku 4EVER s.r.o.
Klíčová slova: finanční analýza; poměrové ukazatele; horizontální a vertikální analýza; MAXBIKE
Název práce: Financial analysis of MAXBIKE s.r.o
Autor(ka) práce: Dolinovska, Olena
Vedoucí práce: Jiránek, Petr
Oponenti práce: Heršálek, Petr
The aim of this bachelor thesis is to evaluate the financial situation of MAXBIKE s.r.o. for the period from 2011 to 2015 using the standard methods of financial analysis such as the horizontal and vertical analysis and financial ratios . This thesis is divided into two parts. First is methodological and describes the methods for analysis. The second part is practical, that includes total analysis of the company s financial statements. All calculations are followed by interpretations.
Klíčová slova: Financial analysis; MAXBIKE; financial ratios; horizontal and vertical analysis

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 10. 11. 2016