Daň z příjmů právnických osob v České republice a Rusku

Autor(ka) práce: Zrůbek, Adam
Vedoucí práce: Klazar, Stanislav
Oponenti práce: Trgiňa, Gejza
Ve své bakalářské práci se věnuji problematice daně z příjmů právnických osob v České republice a Ruské federaci. Hlavním cílem práce bude popsat základní legislativu a systém daně z příjmů právnických osob v České republice a Ruské federaci a přiblížit čtenářům problematiku stanovení daňové povinnosti v těchto vybraných zemích. První kapitola obsahuje rozpočtové určení daně a podíl daňových výnosů na tvorbě veřejných rozpočtů. Druhá kapitola popisuje konstrukční prvky daně ve vybraných zemích, v této kapitole budou zmíněné i investiční pobídky, poslední kapitola pak přiblíží placení daně a zálohová období.
Klíčová slova: ČR; konstrukční prvky daně; Daň z příjmů právnických osob; Rusko
Název práce: Corporate tax in the Czech Republic and the Russian Federation
Autor(ka) práce: Zrůbek, Adam
Vedoucí práce: Klazar, Stanislav
Oponenti práce: Trgiňa, Gejza
In my bachelor thesis I focus on corporate tax in the Czech Republic and the Russian Federation. The main goal of this thesis is to analyze basic legislation and corporate tax systems in the Czech Republic and the Russian Federation and analyze tax duties in selected countries. The first chapter contains budget designation of tax and share of tax revenues on public budget. The second chapter describes structural components of tax in selected countries. There will be also investment incentives discussed in this chapter. Last chapter will focus on tax payments and advance periods.
Klíčová slova: Corporate tax; Russian Federation; structural components of tax; Czech Republic

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Zdanění a daňová politika
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví