Srovnávací finanční analýza mlýnských společností

Název práce: Srovnávací finanční analýza mlýnských společností
Autor(ka) práce: Kotenko, Anastasiia
Vedoucí práce: Marek, Petr
Oponenti práce: Dufková, Eva
Tato bakalářská práce je zaměřena na srovnávací finanční analýzu pro vybrané mlýnské společnosti: Mlýn Čistá, spol. s r. o., Mlýn Havlíčkův Brod, spol. s r. o. a Mlýny J. Voženílek, spol. s r. o. Práce je rozdělena na dvě hlavní části - metodickou a praktickou. První část zahrnuje a vysvětluje metodické základy, které budou využité pro zpracování praktické části. Praktická část obsahuje samotnou finanční analýzu vybraných společností a následné porovnání jejich výsledků mezi sebou a s odvětvím v České republice. Podniky v odvětví jsou zařazeny do skupiny Výroba mlýnských a škrobárenských výrobků.
Klíčová slova: mlýn; srovnávací finanční analýza; finanční analýza
Název práce: Comparative financial analysis for selected mill companies
Autor(ka) práce: Kotenko, Anastasiia
Vedoucí práce: Marek, Petr
Oponenti práce: Dufková, Eva
This bachelor thesis is focused on comparative financial analysis for selected mill companies: Mlýn Čistá, spol. s r. o., Mlýn Havlíčkův Brod, spol. s r. o. Mlýny J. Voženílek, spol. s r. o. The thesis is divided into two main parts - methodical and practical. The first part includes and explains the methodological basics that will be used for the practical part. The practical part contains the financial analysis of selected companies and the subsequent comparison of their results with each other and with the industry in the Czech Republic. Companies in the sector are included in the group Production of mill and starch products.
Klíčová slova: mill; financial analysis; comparative financial analysis

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku