Finanční analýza AutoESA a.s

Autor(ka) práce: Ferdinand, Martin
Vedoucí práce: Novák, Michal
Oponenti práce: Heršálek, Petr
Tato bakalářská práce se zaměřuje na finanční analýzu společnosti AutoESA a. s., hodnotí její finanční zdraví v letech 2011 - 2015 a naznačuje předpokládaný budoucí vývoj v roce 2016. Užité metody a postupy finanční analýzy jsou popsány v metodické části. V navazující praktické části je provedena SWOT analýza následovaná horizontální a vertikální analýzou, analýzou poměrovými ukazateli včetně srovnání s konkurencí a odvětvím a zhodnocením finančního zdraví společnosti bonitním a bankrotním modelem. Závěrem je nastíněn budoucí vývoj podniku, plánovaný výkaz zisku a ztráty a plánovaná rozvaha.
Klíčová slova: AutoESA; finanční analýza; autobazar
Název práce: Financial analysis of AutoESA a. s
Autor(ka) práce: Ferdinand, Martin
Vedoucí práce: Novák, Michal
Oponenti práce: Heršálek, Petr
This bachelor thesis focuses on financial analysis of AutoESA a. s., evaluates its finacial health in a 2011-2015 period and implies the company's short-term plan for 2016. The methods used for analysis are described in methodological part of the thesis. In the following practical part the SWOT analysis is performed, followed by a horizontal and vertical analysis, calculation of ratio indicators, including comparison with competitors and market averages, and testing the company's financial helath with scoring and bankruptcy models. Finally, the short-therm prognosis is made including planned balace sheet and and planned income statement.
Klíčová slova: AutoESA; used car marketplace; financial analysis

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku