Finanční analýza FC Hradec Králové, a. s

Autor(ka) práce: Furda, Ondřej
Vedoucí práce: Marek, Petr
Oponenti práce: Novák, Michal
Cílem této bakalářské práce je provedení finanční analýzy podniku FC Hradec Králové, a. s. Pro analýzu byla použita data z období let 2011 - 2016. Práce je rozdělena do dvou částí. Jako první je zvolena část metodická, v níž jsou vysvětleny použité metody a ukazatele. Druhá, aplikační část, začíná horizontální a vertikální analýzou rozvahy a výkazu zisku a ztráty. Dále jsou vyhodnoceny poměrové ukazatele a provedeno mezipodnikové srovnání hodnot těchto ukazatelů s obdobnými společnostmi ve stejném sportovním odvětví. Před výběrem těchto společností bylo analyzováno plnění povinnosti zveřejnit účetní výkazy všemi současnými kluby první a druhé fotbalové ligy. V závěru je uvedeno závěrečné shrnutí a doporučení ke zlepšení finanční situace.
Klíčová slova: finanční výkaznictví; finanční analýza; fotbalový klub; poměrové ukazatele
Název práce: Financial analysis of FC Hradec Králové, a. s
Autor(ka) práce: Furda, Ondřej
Vedoucí práce: Marek, Petr
Oponenti práce: Novák, Michal
The aim of this thesis is to carry out a financial analysis of the company FC Hradec Králové, a. s., for the years of 2011 - 2016. The thesis is divided into two parts. The first part represents methodological part, which introduces financial methods and indicators used in the second part. In the second part, the practical one, there is an analysis of balance sheet and income statement, and selected financial indicators and comparison with other football´s clubs are interpreted. Before choice of competitive companies there has been analyse of financial reporting by clubs from first and second football league. Conclusion contain final summary and recommendations for best financial situation.
Klíčová slova: proportional indicators; football club; financial reporting; financial analysis

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 3. 12. 2016