Finanční analýza a prognóza budoucího vývoje VILÉM, spol. s r. o

Název práce: Finanční analýza a prognóza budoucího vývoje VILÉM, spol. s r. o
Autor(ka) práce: Miška, Ludvík
Vedoucí práce: Marek, Petr
Oponenti práce: Pekař, Jan
Cílem této bakalářské práce je provedení finanční analýzy společnosti VILÉM, spol. s r.o. za roky 2011 až 2015 a následné provedení prognózy vývoje společnosti v roce 2016. Práce je rozdělena do 3 na sebe navazujících částí. První část obsahuje metodiku finanční analýzy použitou v této práci. Zde jsou definovány a vymezeny jednotlivé postupy, důležité pojmy a popsány použité vzorce. V druhé části už je provedena samotná analýza zkoumané společnosti, její prostorové srovnání s konkurencí a s odvětvím. Na to navazuje prognóza budoucího vývoje společnosti VILÉM, spol. s r. o. na rok 2016. V rámci této prognózy je zpracována SWOT analýza a plánovaný výkaz zisku a ztráty, plánovaná rozvaha a plánovaný přehled o peněžních tocích. To vše je doplněno finanční analýzou za plánovaný rok 2016. Poslední částí je závěr, kde jsou shrnuty výsledky, zodpovězeny otázky a zhodnoceno splnění základního cíle a dalších dílčích cílů.
Klíčová slova: Poměrové ukazatele; SWOT analýza; Prognóza budoucího vývoje; Finanční analýza; Bankrotní modely
Název práce: Financial analysis and the forecast of future development of VILÉM spol. s r.o
Autor(ka) práce: Miška, Ludvík
Vedoucí práce: Marek, Petr
Oponenti práce: Pekař, Jan
The aim of this bachelor thesis is to perform financial analysis of company VILÉM, spol. s r. o. for the period 2011 to 2015 and the subsequent forecast of future development of the company for the year of 2016. The thesis is divided into 3 linked parts. First part contains methodology of financial analysis used in this thesis. Here are defined procedures, important terms and formulas. Second part consists of analysis itself, spatial comparison with competitors and with bakery sector itself. Next comes the forecast of future development of VILÉM, spol. s r. o. in year 2016. As a part of this prognosis the SWOT analysis is carried out, followed by planned balance sheet, planned income statement and planned cash flow. This supplement financial analysis for the year 2016. The last part contains the conclusion, where the results are summarized, the questions are answered and the fulfilment of main goal and other partially goals are assessed.
Klíčová slova: Ratio analysis; Forecast of the future development; Bankruptcy model; Financial analysis; SWOT analysis

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 10. 3. 2017