Financování základního školství v ČR

Autor(ka) práce: Škrhová, Veronika
Vedoucí práce: Sedmihradská, Lucie
Oponenti práce: Kramata, Jakub
Tématem mé bakalářské práce je financování základního školství v České republice. Práce je rozdělena do tří částí. První část popisuje všechny typy škol a jejich právní úpravu. Druhá část se zabývá způsobem financování školství se zaměřením na na školství regionální a popisuje plánovanou reformu ve financování regionálních škol. Třetí část je tvořena případovou studií jedné vybrané základní školy. Případová studie obsahuje obecné informace o základní škole, rozbor přijatých a vynaložených finančních prostředků a hospodaření s nimi ve sledovaných letech 2011-2016 s podrobným zaměřením na rok 2016. Na tomto základě je sledován vztah mezi počtem žáků a výší vybraných druhů nákladů.
Klíčová slova: hospodaření základní školy; škola a školské zařízení; financování školství; regionální školství
Název práce: Financing of primary education in the Czech republic
Autor(ka) práce: Škrhová, Veronika
Vedoucí práce: Sedmihradská, Lucie
Oponenti práce: Kramata, Jakub
The topic of my bachelor thesis is the financing of primary education in the Czech republic. The thesis is split into three parts. The first part describes all types of schools and their legislation. The second part deals with the financing of education focusing on regional education and describes the planned reform of financing of regional schools. The third part is a case study of a selected primary school. The study consists of basic information about the school, analysis of income and expenditures and the school´s financial management in the years 2011-2016 with detailed focus on 2016. Based on these numbers, it further considers the relationship between the number of students and funds allocated to the school.
Klíčová slova: school and educational facilities; education financing; primary school financial management; regional education

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví