Finanční analýza podniku TRANSBETON, s. r. o

Název práce: Finanční analýza podniku TRANSBETON, s. r. o
Autor(ka) práce: Sládek, Pavel
Vedoucí práce: Dufková, Eva
Oponenti práce: Jiránek, Petr
Předmětem této bakalářské práce je finanční analýza podniku Transbeton, s. r. o. v letech 2011 až 2015 a má za úkol posoudit jeho finanční stav a porovnat ho s konkurenčními podniky. V teoretické části bakalářské práce jsou krátce vysvětleny základní pojmy a metodika finanční analýzy. V praktické části je podnik Transbeton, s. r. o. podroben finanční analýze, podle metodiky z teoretické části. V závěru je celkové hodnocení podniku.
Klíčová slova: rentabilita; mezipodnikové srovnání; zadluženost; aktivita; likvidita; Finanční analýza
Název práce: The Financial analysis of the company Transbeton, s.r.o
Autor(ka) práce: Sládek, Pavel
Vedoucí práce: Dufková, Eva
Oponenti práce: Jiránek, Petr
The subject of this bachelor´s thesis is the financial analysis of the company Transbeton, s. r. o. from 2011 to 2015 and it´s task is to assess financial health of this company and compare it with its competitors. The basic concepts and methodology of the financial analysis are briefly explained in the theoretical part of the bachelor´s thesis. In the practical part, Transbeton, s. r. o. is subjected to financial analysis, according to methodology from the theoretical part. At the end is the overall rating of the business.
Klíčová slova: profitability; liquidity; activity; intercompany comparison; indebtedness; Financial analysis

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku