Právní úprava auditingu v EU, České republice a Ruské federaci

Autor(ka) práce: Dachevskiy, Nikita
Vedoucí práce: Králíček, Vladimír
Oponenti práce: Roubíčková, Jaroslava
Práce se věnuje právní úpravě povinného auditu v Evropské unii, Ruské federaci a České republice. První kapitola se zabývá historií auditu, jeho funkcemi a cíli. Druhá kapitola je věnována právní úpravě povinného auditu v Evropské unii, zejména Směrnici Evropského parlamentu a Rady 2006/43/ES a Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 537/2014. Třetí kapitola popisuje právní regulaci povinného auditu v České republice, která je tvořena především zákonem č. 93/2009 Sb. o auditorech. Čtvrtá kapitola se věnuje právní úpravě povinného auditu v Ruské federaci, zejména federálnímu zákonu "O auditorské činnosti" No 307. V poslední kapitole se porovnávají jednotlivé právní úpravy.
Klíčová slova: právní úprava povinného auditu v České republice; právní úprava povinného auditu v Evropské unii; právní úprava povinného auditu v Ruské federaci
Název práce: Legal regulation of auditing in the EU, Czech Republic and the Russian Federation
Autor(ka) práce: Dachevskiy, Nikita
Vedoucí práce: Králíček, Vladimír
Oponenti práce: Roubíčková, Jaroslava
This thesis is dedicated to legal regulation of statutory audit in the European Union, Russian Federation and the Czech Republic. The first chapter describes history of audit, its functions and objectives. The second chapter is dedicated to legal regulation of statutory audit in the European Union, mainly to Directive 2006/43/EC of the European Parliament and of the Council and to Regulation (EU) No 537/2014 of the European Parliament and of the Council. The third chapter outlines legal regulation of statutory audit in the Czech Republic, which is created primarily by the act No 93/2009 about auditors. The fourth chapter defines legal regulation of statutory audit in the Russian Federation, mainly the act "On auditing activities" No 307. The last chapter compares separate legal regulations.
Klíčová slova: legal regulation of statutory audit in the Czech Republic; legal regulation of statutory audit in the Russian Federation; legal regulation of statutory audit in the European Union

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra finančního účetnictví a auditingu

Datum zadání práce: 22. 6. 2016