Finanční analýza společnosti Elektroline a. s

Název práce: Finanční analýza společnosti Elektroline a. s
Autor(ka) práce: Koranda, František
Vedoucí práce: Pekař, Jan
Oponenti práce: Dvořák, Jan
Cílem bakalářské práce je vypracovat podrobnou finanční analýzu společnosti Elektroline a. s., společnosti sídlící v ČR, vlastněné zahraničním vlastníkem a podnikající v oblasti trakčních vedení pro železnici a veřejnou dopravu. První část práce zahrnuje podrobný popis společnosti Elektroline a odvětví, ve kterém působí, a nastínění základních problémů. Dále také zahrnuje podrobný popis hlavního konkurenta, společnosti Elektrizace železnic Praha a. s. Druhá část obsahuje vymezení metodiky a samotnou finanční analýzu společnosti. Společnost je analyzována pomocí standardních metod horizontální a vertikální analýzy, poměrových ukazatelů, bankrotního a bonitního modelu, zjednodušeného spider grafu a dalších upravených ukazatelů. Závěrečná část práce zahrnuje krátkodobý finanční plán na rok 2016. V rámci finančního plánování byl sestaven plánovaný výkaz zisku a ztráty a provedeno zhodnocení pravděpodobného vývoje klíčových makroekonomických ukazatelů a jejich vliv na Elektroline v následujícím období.
Klíčová slova: finanční plán; bankrotní model; horizontální a vertikální analýza; finanční analýza; poměrové ukazatele
Název práce: Financial Analysis Of Elektroline a. s
Autor(ka) práce: Koranda, František
Vedoucí práce: Pekař, Jan
Oponenti práce: Dvořák, Jan
The aim of this thesis is to make a thorough financial analysis of a company Elektroline a. s. which is seated in the Czech Republic and owned by foreign capital. Its main business is the overhead traction. First part of the thesis is dedicated to description of company s main business and also to pinpointing of fundamental problems connected to the industry. Furthermore, it describes Elektroline s main competitor, Elektrizace železnic Praha a. s. Second part of the thesis enlightens methodology and performs actual financial analysis of the company using horizontal and vertical analysis of accounting statements and financial ratios. Analytical part is wrapped up by comparison of key financial ratios of Elektroline and Elektrizace železnic in a spider graph analysis and a bankruptcy, credibility model. Third and final part involves short-term financial plan based on information obtained by the financial analysis. Financial plan involves profit and loss statement, key macroeconomic indicators forecast and expectedimpact on Elektroline a. s.
Klíčová slova: financial plan; financial ratios; horizontal and vertical analysis; financial analysis; bankruptcy and credibility model

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku