Řízení lidských zdrojů ve zdravotnictví ČR

Název práce: Řízení lidských zdrojů ve zdravotnictví ČR
Autor(ka) práce: Rybníčková, Petra
Vedoucí práce: Lešetický, Ondřej
Oponenti práce: Král, Pavel
Tato diplomová práce se zabývá problematikou řízení lidských zdrojů ve zdravotnictví a jeho nedostatky, hledá příčiny, analyzuje právní prostředí a porovnává jej s realitou zdravotnických zařízení. Cílém práce je odhalit skutečné příčiny vleklých krizí, projevující se například iniciativou s názvem Děkujeme, odcházíme a najít řešení ke stabilizace systému a eliminaci rizika odchodu zdravotnického personálu do zahraničí.
Klíčová slova: Děkujeme, odcházíme; zdravotní péče; personální management
Název práce: Management of Human Resources in the Health Service in the Czech Republic
Autor(ka) práce: Rybníčková, Petra
Vedoucí práce: Lešetický, Ondřej
Oponenti práce: Král, Pavel
The following Thesis deals with problems concerning human resources management in the area of Health Care and its failures. Furthemore, it seeks for the reasons for such failures, analyzes the legal background and compares it with the day-to-day life of hospitals. The goal of this Thesis is to reveal the real roots of the ongoing crisis, which was demonstrated e.g. by so called Děkujeme, odcházíme campaign, and to find out possible solutions to stabilize the Health Care system and minimaze the risk of lose of health care professionals.
Klíčová slova: Děkujeme, odcházíme campaign; Health Care; human resources management

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu