Mapování procesů ve vybrané organizaci

Název práce: Mapování procesů ve vybrané organizaci
Autor(ka) práce: Klofáč, Filip
Vedoucí práce: Zelená, Veronika
Oponenti práce: Přibil, Jiří
Hlavním tématem této diplomové práce je procesní řízení a Business Proces Reenginee-ring (dále jen BPR) a aplikovaný výzkum tohoto konceptu v konkrétní společnosti. V teoretické části nejprve definuji pojem proces a procesní řízení, které následně rozvá-dím za pomoci BPR. Dále jsou definovány a popsány základní metodiky, včetně meto-diky modelování a analýzy podnikových procesů (dále jen MMABP), která je využita v praktické části této práce. Představuji také modelovací jazyk Unifield Modeling Lan-guage (dále jen UML) a notace Eriksson-Penker a Business Process Modeling Notation (dále jen BPMN). Na závěr je zpracována kapitola procesního modelování. Na základě této teoretické části realizuji aplikovaný výzkum v konkrétní výzkumné oblasti.
Klíčová slova: Procesní řízení; proces; Business process reengineering
Název práce: Mapping processes in a selected organization
Autor(ka) práce: Klofáč, Filip
Vedoucí práce: Zelená, Veronika
Oponenti práce: Přibil, Jiří
The main topic of this diploma thesis is process management and Business Process reengineering (BPR) and applied research of this concept in a particular company. In the theoretical part at first I define the concept of process and process management, which I then develop with BPR. In addition, the basic methodologies, including metadata of modeling a business process analysis (MMABP) are defined and described. I also present the modeling language Unifield Modeling Language (UML), Eriksson-Penker notation and the Business Process Modeling Notation (BPMN). On the basis of this theoretical part, I implement applied research in a specific research area.
Klíčová slova: process; process management; Business process reengineering

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu