Název práce: Efektivní marketingové programy spojené s prezentací značky na sportovních akcích
Autor(ka) práce: Kovaříková, Barbora
Vedoucí práce: Lhotáková, Markéta
Oponenti práce: Fuchsova, Andrea
Diplomové práce představuje branding a brand positioning jako zásadní a silný nástroj brand managementu, a to zejména v oblasti sportovního event marketingu u tří vybraných projektů bank a pojišťovny v ČR. Práce je rozdělena na teoretickou a praktickou část. Definuji nejprve teoretická východiska, zejména význam a důležitost značky. Dále se zaměřuji na představení CSR a postupně sportovního CSR, které je ve spojení s budováním značky a její hodnoty v rámci mé práce stěžejní. Třetí až sedmá kapitola je tvořena především praktickou částí. Nejprve si v metodologii stanovuji výzkumné otázky, na které pak díky metodě dotazníkového šetření odpovídám postupným vyhodnocováním výzkumu.
Klíčová slova: značka; marketing; CSR; sport; budování značky
Název práce: Effective marketing strategies for brand building on sport events
Autor(ka) práce: Kovaříková, Barbora
Vedoucí práce: Lhotáková, Markéta
Oponenti práce: Fuchsova, Andrea
Master thesis presents branding and brand positioning as an important tool of brand management, especially in sport event marketing. Thesis is divided into theoretical and practical part. First of all the meaning and importance of brand is defined. Then the thesis focuses on CSR and sport CSR wchich is also connected with brand building. From third chapter there is a practical part. I define three research questions and by the method of personal questionnaire I progressively find the responses and make a detailed analysis of my research.
Klíčová slova: brand building; CSR; sport; positioning; SCSR

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod