Přínos Českého dědictví UNESCO pro rozvoj cestovního ruchu

Autor(ka) práce: Zímová, Barbora
Vedoucí práce: Netková, Jarmila
Oponenti práce: Kvítková, Zuzana
Diplomová práce pojednává o sdružení České dědictví UNESCO a jeho významu pro rozvoj cestovního ruchu. Cílem práce je zjistit přínos sdružení pro rozvoj cestovního ruchu v místech UNESCO památek. Toho je dosaženo jak porovnáním návštěvnosti jednotlivých míst, tak hlavně získáním názorů od členů sdružení na to, zda v něm vidí přínos. V úvodní části práce je popsána vůbec samotná organizace UNESCO, na ní navazují informace o českých památkách zapsaných na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Práce obsahuje i podrobné informace o sdružení České dědictví UNESCO a hlavní východiska - průzkum mezi členy a porovnání návštěvnosti. Práce potvrdila hypotézu, že sdružení je velice přínosné.
Klíčová slova: kulturní cestovní ruch; UNESCO; sdružení České dědictví UNESCO
Název práce: Contribution of the Czech UNESCO heritage to the tourism development
Autor(ka) práce: Zímová, Barbora
Vedoucí práce: Netková, Jarmila
Oponenti práce: Kvítková, Zuzana
The final thesis deals with the association Czech UNESCO heritage and its importance for the tourism development. The aim of the thesis is to find out the contibution of the association to the tourism development at the UNESCO sites. This aim is reached by attendance comparision of each sites and mainly gaining opinions from association members - if they see a contribution in it. The initial part describes UNESCO organization itself, then information about Czech monuments inscribed in the UNESCO heritage list continues. The thesis contains detailed information about the association Czech UNESCO heritage and main theme - research among members and attendance comparision. The thesis confirmed hypothesis that the association is very contributive.
Klíčová slova: UNESCO; Czech UNESCO heritage association; cultural tourism

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch